Implant antykoncepcyjny – rewolucyjna metoda zapobiegania ciąży

implant

Implant antykoncepcyjny to stosunkowo nowa na rynku metoda zapobiegania ciąży.Wśród tradycyjnych metod antykoncepcji wyróżnia ją bardzo wysoka skuteczność oraz brak skutków ubocznych, które zazwyczaj są obecne w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Dowiedz się jak działa implant antykoncepcyjny, a także jakie są jego wady i zalety.

Czytaj więcej

Vaginal Narrower – innowacyjne nici do liftingu krocza poprawiające komfort

dziewczyna

Nici liftingujące Vaginal Narrower to przełom w ginekologii estetycznej. Zabieg przeznaczony jest dla pań, które mają problemy z postępującym procesem wiotczenia tkanek pochwy oraz kobietom, których wargi sromowe zostały uszkodzone po porodzie np. w wyniku nacięcia krocza. Pozbądź się kompleksów dzięki zabiegowi Vaginal Narrower!

Czytaj więcej

,

Zabieg MonaLisa Touch – nietrzymanie moczu przestaje być przykrym problemem

kobieta5

Nietrzymanie moczu, inaczej inkontynecja, to przypadłość uważana za jedną z najczęstszych chorób kobiecych. Wstyd, zażenowanie, obawa przed kichnięciem, gwałtowny śmiech, czy nawet podnoszenie ciężkich przedmiotów może doprowadzić do przykrego incydentu. Jak sobie z tym poradzić? Dzięki laserowemu zabiegowi MonaLisa Touch.

Czytaj więcej

,

Zabiegi ginekologii estetycznej na nietrzymanie moczu

dziewczyna1

Bardzo dużo kobiet doświadcza problemu nietrzymania moczu i mimo że ten problem jest niezwykle powszechny, większość kobiet wciąż wstydzi się o tym mówić nawet lekarzowi i często miesiącami lub wręcz latami zwleka z wizytą. Popuszczanie moczu zdarza się podczas kichania, biegania czy śmiechu i najczęściej jest mimowolne – dlatego może powodować poważne problemy w psychice kobiety, kompleksy i lęk do spotkań z ludźmi. Warto jest przemóc się i udać do lekarza, który pomoże w podjęciu decyzji o dalszych krokach, jakie trzeba będzie podjąć, aby pozbyć się tego problemu. Powinno się szerzyć tę świadomość wśród kobiet, ponieważ wiele z nich nie wie, jakie ma, a nawet, że w ogóle ma możliwości pozbycia się tego problemu.

Czytaj więcej

Liczne zalety implantu antykoncepcyjnego

kobieta3

Setki tysięcy kobiet na całym świecie korzysta z antykoncepcji. Zajście w niechcianą ciążę może być wielkim problemem dla kobiety. Sposobów na zapobieganie ciąży jest wiele, od bardzo tradycyjnych, takich jak prezerwatywy, przez tabletki hormonalne, po właśnie implanty. Implant antykoncepcyjny jest sposobem innowacyjnym, łączącym w sobie wiele zalet. Pierwszą jego zaletą, jaka przychodzi do głowy jest z pewnością fakt, że w przeciwieństwie do tabletek, o których łykaniu trzeba pamiętać każdego dnia, nie trzeba o nim pamiętać, ponieważ działa on od razu po wszczepieniu. Bardzo dużo kobiet nie może przyjmować doustnej antykoncepcji hormonalnej ze względu na nietolerancję na nią – implant może być dla nich alternatywą. Jest także wskazany w przypadku kobiet karmiących piersią. Oprócz tego, implant jest po prostu bardzo wygodną opcją. Efekty uboczne, związane z przyjmowaniem pigułek antykoncepcyjnych nie występują w przypadku implantu, co jest kolejnym dużym plusem. Usunięcie implantu jest możliwe w każdej chwili, założyć jednak powinno się go w pierwszych pięciu dniach naturalnej menstruacji, ponieważ w razie założenia go kiedy indziej, konieczne jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcji przez siedem dni, zwiększone jest bowiem ryzyko zajścia w ciążę. Okres działania implantu to trzy lata, a po upłynięciu tego czasu istnieje możliwość natychmiastowego wszczepienia kolejnego implantu. Istnieje możliwość usunięcia Implanonu w każdym momencie, wówczas płodność powraca w przeciągu mniej więcej kilku tygodni.

Czytaj więcej

,

Odmładzające zabiegi kobiecych części intymnych

kobietA2

Nasze ciała mają to do siebie, że z biegiem lat się starzeją, tkanki wiotczeją, a nasz wygląd się zmienia. Dotyczy to wszystkich części ciała bez wyjątku. Bardzo dużo kobiet odczuwa spadek poziomu komfortu, a co za tym idzie samopoczucia i pewności siebie, kiedy z biegiem lat ich części intymne zaczynają wyglądać nieco inaczej. Dotyczy to także pań po porodach, które miały np. nacinane krocza i przez to ich wargi sromowe uległy deformacji. Z wiekiem tkanki w naszym ciele wiotczeją, dotyczy to także tkanek budujących nasze części prywatne. Jeżeli stanowi to dla nas problem i źródło dyskomfortu, warto jest zastanowić się nad poddaniem się zabiegowi, który zahamuje procesy starzenia i przywróci młodzieńczy wygląd naszemu kroczu, a co za tym idzie, przywróci także komfort życia intymnego i nie tylko intymnego, ponieważ za komfortem w sferze prywatnej idzie także komfort w codziennym życiu.

Czytaj więcej