blizny

Mnóstwo osób w wieku nastoletnim i często także późniejszym borykało się z problemem trądziku. Trądzik potrafi być tak intensywny, że niekiedy po wyleczeniu się z niego pozostają na twarzy blizny. Mniejsze lub większe, łatwiejsze lub trudniejsze do zakrycia, jednak dla osoby, na której twarzy się one znajdują, zawsze widoczne. Jest to równie powszechnym zjawiskiem zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna poszła bardzo do przodu i dostępne są przeróżne zabiegi kosmetyczne, więc pozbycie się blizn przestało być czymś problematycznym. Pierwszym krokiem powinno być zawsze udanie się do lekarza, który oceni stan naszej skóry i dobierze zabieg, który będzie dla nas najodpowiedniejszy i da jak najlepsze rezultaty.

Zabieg laserowy Fraxel Dual

Zabieg z użyciem tego lasera jest innowacyjną metodą w medycynie estetycznej. Pozwala ona na objęcie wielu fragmentów skóry o bardzo niewielkiej powierzchni. Zabieg polega na usunięciu martwych komórek po wniknięciu wiązki lasera wgłąb skóry. Innowacyjna technologia, zastosowana w przypadku lasera Fraxel Dual to podwójny laser światłowodowy. Jest to skuteczny sposób na pozbycie się blizn zarówno potrądzikowych, jak i pooperacyjnych, znamion, przebarwień, a także na usunięcie zmarszczek. Jak widać, laser ten ma wiele zastosowań. W Warszawie zabieg ten można wykonać w klinice medycyny estetycznej SkinClinic, a jego koszt zaczyna się już od 700 złotych.

Zabieg Harmony XL iPixel

Zabieg ten ma podobne zastosowania do zabiegu laserem Fraxel Dual – także pozwala na pozbycie się przebarwień, blizn, zmarszczek czy rozstępów. Zabieg ten jest głównie dedykowany osobom, które mają drobne zmiany, których chcą się pozbyć. Skóra po zabiegu jest odżywiona i świetlista, a drobne blizny i zmarszczki wygładzone. Działanie lasera zachodzi w głębi skóry poprzez uszkadzanie zdeformowanych komórek, prowadzące do ich usuwania, a co za tym idzie, do tworzenia się nowych i zdrowych komórek. Wyraźne efekty widać już po zaledwie kilku dniach od zabiegu, a najlepsze rezultaty osiągnąć można po 3-5 zabiegach, zależnie od skóry. Cena tego zabiegu w klinice SkinClinic zależna jest od obszaru, który jest nim objęty. Przykładowo, przeprowadzając zabieg na całej twarzy, zapłacimy 2500 złotych, za to wyłącznie na czole 1000 złotych. Zabieg ten jest metodą bezpieczną, jednak częstotliwość i ilość zabiegów należy skonsultować z lekarzem podczas wywiadu poprzedzającego terapię.

Inne zabiegi pozwalające na pozbycie się blizn

Przykładowym zabiegiem nie uwzględniającym użycia lasera jest mikronakłuwanie. Zabieg ten pozwala na usunięcie blizn oraz odmłodzenie skóry, więc także pozbycie się zmarszczek. Jest to całkowicie bezpieczna metoda, przynosząca świetne efekty, które zauważyć można już po tygodniu od przeprowadzenia zabiegu. Zabieg ten jest inwazyjny, wykonywany na znieczuleniu miejscowym. Istotne jest dbanie o skórę po terapii poprzez stosowanie kremu z filtrem UV. Przeciwwskazań do mikronakłuwania jest bardzo niewiele i zaliczają się do nich m.in. infekcje, keloidy czy stosowanie leków przeciwzakrzepowych. Cena zabiegu w SkinClinic zaczyna się od 300 złotych.

Należy pamiętać o tym, że jeżeli coś w naszym ciele powoduje obniżenie naszej samooceny i samopoczucia, to warto jest z tym walczyć i starać się tego pozbyć. W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna znajduje coraz to nowe rozwiązania na cały szereg gnębiących nas problemów, więc warto z niej korzystać.