stopy

W dzisiejszych czasach gładkie ciała powoli przestają być domeną wyłącznie kobiet. Coraz większa grupa mężczyzn decyduje się na depilację z różnych powodów. Przykładowo, jednym z powodów jest uprawianie kolarstwa – mężczyźni golą lub depilują nogi, by w razie upadku włosy nie weszły w ranę. Inni mężczyźni robią to ze względów estetycznych, ponieważ na przykład są wyjątkowo owłosieni w takich miejscach, jak plecy i niekiedy się tego po prostu wstydzą. Bujne owłosienie pod pachami lub na klatce piersiowej także dla niektórych panów może być problemem. Każdy chce czuć się w swoim ciele jak najlepiej, dlatego jeżeli tak nie jest, to warto jest spróbować coś zmienić lub poprawić, żeby podnieść nieco swoje samopoczucie i samoocenę.

Depilacja w przypadku kobiet jest czymś absolutnie standardowym, zdecydowana większość kobiet na różne sposoby usuwa owłosienie ze swoich ciał, czy to poprzez depilację woskową, laserową, czy klasyczne jednorazowe maszynki do golenia. Po co się jednak męczyć co dwa dni maszynkami, skoro można pozbyć się włosów na o wiele dłużej? Albo po co się męczyć z uciążliwymi, wrastającymi włosami, kiedy wcale nie trzeba? Odpowiedzią są zabiegi kosmetyczne, które pomogą skutecznie wyeliminować problem owłosienia.

Laserowe zabiegi usuwania owłosienia

Laser jest coraz popularniejszym sposobem na pozbywanie się niechcianego owłosienia, ponieważ jest to metoda skuteczna i długotrwała.

  • Na czym polega depilacja laserem Vectus?

Laser ten jest metodą innowacyjną, ze względu na nowoczesną technologię lasera diodowego, jaka jest w nim wykorzystana. Zabiegi laserem Vectus wymagają kilkukrotnego powtórzenia, gdyż włosy, które są przez niego usuwane, to włosy będące w fazie wzrostu. Przykładowo, zabiegi na nogach należy powtórzyć co 8-10 tygodni, na bikini co 4-6 tygodni, a na twarzy co miesiąc. Ceny różnią się w poszczególnych klinikach lub salonach, w których przeprowadzany jest dany zabieg oraz oczywiście zależne są od obszaru, na którego depilację się decydujemy. Jednym z miejsc w Warszawie, w których dostępny jest zabieg laserem Vectus, jest klinika SkinClinic. W tej klinice ceny zależą także od tego, czy decydujemy się na pojedynczy zabieg, czy też wybieramy pakiet czterech. Ceny różnią się zależnie od miejsc, które depilujemy, czyli przykładowo, decydując się na jeden zabieg na okolice bikini, cena będzie się wahała pomiędzy 350 a 450 złotych, za to gdy wykupimy pakiet czterech, to zapłacimy od 1190 do 1530, zależnie od owłosienia. Z kolei zabiegi na twarz, czyli np. usuwanie owłosienia z wąsika czy brody, oscylują w granicach 250 złotych za jeden zabieg, oraz 850 złotych za pakiet czterech. Jak widać więc, bardziej opłacalne jest wykupienie pakietu, ponieważ cena za jeden zabieg jest wówczas niższa, a jeden zabieg niestety nie jest w stanie usunąć dokładnie całego owłosienia, którego chcemy się pozbyć. Na dodatek, SkinClinic oferuje swoim klientom możliwość zapłaty za zabiegi w ratach, co jest bardzo dobrą propozycją dla osób, które nie mają możliwości wydania dużej sumy pieniędzy na raz.

O czym należy pamiętać?

Rzeczą, o której z pewnością należy pamiętać, jest fakt, że jak do większości zabiegów, do zabiegu laserowego także istnieją przeciwwskazania. Niektóre z nich to np. ciąża, terapia retinoidami, łuszczyca, cukrzyca, przyjmowanie lekarstw obniżających krzepliwość krwi, czy rozrusznik serca. Lista przeciwwskazań jest dłuższa i tak naprawdę to, czy dana osoba może poddać się zabiegowi, powinien określić lekarz podczas wywiadu przed zabiegiem, ponieważ może się okazać, że dana osoba posiada przeciwwskazania inne, niż te wymienione na liście najbardziej popularnych.