zmarszczki

Spoglądamy w lustro z mieszaniną niedowierzania i żalu, że czas tak brutalnie zaznacza ślady na naszej skórze, a my nie możemy go zatrzymać. Skóra naszego ciała starzeje się z wiekiem, ale nie tylko. Istnieje wiele czynników przyczyniających się do powstawania drobnych zmarszczek i głębokich bruzd. Zamiast usiłować wstrzymać postępujące lata, powinniśmy skupić się na niwelowaniu skutków starzenia się skóry. Mając do dyspozycji wiedzę i zdobycze współczesnej medycyny estetycznej, nie jesteśmy już tak bezradni wobec procesów starzenia się.

Jakie są oznaki starzenia się skóry?

Fakt, że zaczynamy się starzeć, rejestrujemy dopiero wówczas, gdy na naszej twarzy pojawią się pierwsze zmarszczki. Początkowo są to drobne, cienkie linie zaznaczające swoją obecność w okolicy oczu i mięśni mimicznych, a niekiedy też poziome bruzdy na czole. Z czasem zmarszczki są głębsze, pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe, będące wynikiem zwiotczenia i utraty gęstości skóry. Kolejny objaw to zmniejszenie objętości skóry, cechujące się utratą konturów, owalu twarzy, zmęczonym wyglądem. Nasza skóra traci też gęstość, zwłaszcza w okresie po menopauzie staje się cieńsza i słabsza.

Odmładzanie i pielęgnacja twarzy – Age Perfection

Istnieje cała gama zabiegów odmładzających, które są przeprowadzane przez specjalistów w gabinetach medycyny estetycznej, jednym z nich jest Age Perfection – zabieg pielęgnacyjno – odmładzający realizowany w klinice Skin Clinic w Warszawie. Age Perfection to profesjonalizm wykonujących go specjalistów i bezpieczeństwo pacjentów, jest on wykonywany na skórze szyi, dekoltu i twarzy. Do wykonania zabiegu zachęca się osoby posiadające cerę dojrzałą, o niejednolitym kolorycie, ze zmarszczkami, przebarwieniami i widocznymi ujściami gruczołów łojowych. Dzięki tej procedurze skóra naszej twarzy stanie się gładsza i pięknie rozświetlona.

Efekty zabiegu Age Perfection

Podczas zabiegu na skórę pacjenta nakładane jest specjalne serum bogate w różnorodne składniki sprzyjające odmłodzeniu i pielęgnacji. Poddanie się zabiegowi Age Perfection przynosi wiele korzyści, a wśród nich znajdują się m.in.:

  • redukcja zmarszczek poprzez pobudzenie syntezy kolagenu,
  • rozświetlenie skóry za sprawą obecnego w stosowanym preparacie wosku z mimiozy zasobnego w polifenole,
  • poprawa gęstości i napięcia skóry,
  • mocne nawilżenie skóry oraz stymulacja produkcji kwasu hialuronowego,
  • działanie przeciwzapalne i regenerujące – wyciąg z boskiej trawy,
  • ograniczenie widoczności naczyń krwionośnych i wzmocnienie ich wskutek zmniejszenia aktywności hemoglobiny w wierzchnich warstwach dzięki przesunięciu ich na większe głębokości,
  • redukcja cieni pod oczami i przebarwien poprzez zmniejszenie produkcji melaniny,
  • odżywienie skóry za sprawą obecnego w stosowanym preparacie wosku z jojoby i słonecznika,
  • zapewnienie ochrony komórek macierzystych naskórka i zwalczanie niedoskonałości skóry dojrzałej.

Podczas realizacji zabiegów z serii Dibi Milano stosowane są wyłącznie preparaty nie zawierające parabenów i parafiny. Obecne w stosowanych środkach substancje aktywne i pentapeptyd-31 zamknięty w usieciowanym kwasie hialuronowym pielęgnują skórę i niwelują skutki jej starzenia się.