Technologii mikrowiązki plazmy Plexr w zabiegach obkurczania warg sromowych mniejszych, które czasem mogą być zbyt wystające, asymetryczne lub mięsiste. Na co dzień wiąże się to z trudnościami podczas uprawiania sportu, dyskomfortem na basenie, w kontaktach z mężczyznami, przy noszeniu obcisłej bielizny. Słowem, mogą być źródłem bólu lub kompleksów. Odpowiedzią na te problemy jest ginekologia estetyczna, która pozwala nie tylko poprawić jakość życia np. poprzez usunięcie asymetrii czy nadmiaru tkanki, ale również zwiększyć atrakcyjność okolic intymnych.

Leczenie chirurgiczne, czyli labioplastyka, polegająca na usunięciu nadmiaru skóry, tkanki podskórnej i tkanki tłuszczowej jest najczęściej stosowaną metodą pozwalającą zmniejszyć rozmiar warg sromowych mniejszych. Zrozumiałym jest, że nie każda pacjentka zdecyduje się na zabieg chirurgiczny. Dlatego medycyna estetyczna pozwala skorzystać z mniej inwazyjnych metod. Są one wskazane zwłaszcza u tych pacjentek, u których problem jest zdiagnozowany w początkowej fazie lub u tych, które myślą o poprawie wyglądu okolicy sromu. W takich przypadkach świetnie sprawdzi się Plexr, bezpieczna i sprawdzona alternatywa dla zabiegów chirurgicznych.

Plexr wykorzystuje technologię mikrowiązki plazmy, powodując obkurczenie nadmiaru skóry w miejscu zabiegu. Warto podkreślić, że plazma ta nie powoduje stanu zapalnego otaczających tkanek. Dzięki Plexr możemy uzyskać zamierzone efekty już po jednym zabiegu. Dotyczy to rewitalizacji warg sromowych, zarówno większych jak mniejszych, a także redukcji przebarwień, które z wiekiem powstają w okolicach intymnych. Rezultaty zabiegu utrzymują się kilka lat w zależności od wieku pacjentki i stopnia rozbudowania schorzenia. Wiele badań klinicznych udowadnia, iż jest to urządzenie dające naprawdę spektakularne efekty. Korzystając z zabiegu, należy jednak pomyśleć o swoim bezpieczeństwie i sprawdzić autentyczność urządzenia w gabinecie, w którym wykonujemy zabieg.

Cena 1200 zł

Osocze bogatopłytkowe to autologiczny koncentrat ludzkich płytek krwi w małej objętości osocza. Osocze składa się głównie z wody (90% objętości), a także zawiera rozpuszczone białka, glukozę, minerały, hormony, płytki krwi oraz krwinki, a dodatkowo  białkowe czynniki wzrostu, które aktywnie biorą udział w stymulacji gojenia ran. Substancja ta prowadzi do autologicznej odnowy komórkowej tkanek.

Wskazania do zabiegu osocza bogatopłytkowego w ginekologii estetycznej 

Przede wszystkim jest to potrzeba rewitalizacji i odmłodzenia skóry okolic intymnych, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry a także przebudowa blizn zarówno po nacięciu krocza jak i cięciu cesarskim.  Osocze bogatokomórkowe stosuje się również w celu przyspieszenia procesów gojenia po innych zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej. Natomiast najnowszym i bardzo obiecującym wskazaniem są częste, nawracające lub przewlekłe stany zapalne sromu i pochwy, nie poddające się standardowemu leczeniu.

Przeciwskazania do zabiegu 

Przeciwskazaniem do zabiegu są przede wszystkim choroby krwi, nowotwory, ciąża i karmienie piersią oraz stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Jak wykonuję się zabieg? 

W celu otrzymania osocza bogatopłytkowego konieczne jest pobranie od pacjenta  krwi pełnej w celu otrzymania   osocza bogatopłytkowego. Krew zostaje pobrana próżniowo do fiolki , a następnie odwirowana w celu oddzielenia płytek krwi od pozostałych składników. Następnie wykonuje się mezoterapię, czyli liniowe lub punktowe okłuwanie miejsc docelowych. Zabieg należy wykonywać w seriach – zazwyczaj jest to cykl 3 zabiegów w odstępach  1 miesiąca.

Cena 900 zł

 

Etiologia przerostu warg sromowych

Powiększenie warg sromowych mniejszych lub ich nadmierne wystawanie poza wargi sromowe większe jest spowodowane bądź wadą wrodzoną, bądź nabytą. Przyczyną może być ekspozycja na androgeny lub estrogeny w dzieciństwie, stałe drażnienie mechaniczne, przewlekłe stany zapalne, zastój chłonki (np. filarioza), zachowania seksualne, porody (szczególnie powikłane krwiakiem okolicy sromu) lub starzenie.

Wskazania do zabiegu zmniejszenia warg sromowych

  • Ze strony pacjentki najczęstszym wskazaniem do zabiegu jest brak pewności siebie związany z powiększonymi wargami sromowymi, nie tylko w sytuacji intymnej ale również dyskomfort przy założeniu kostiumu kąpielowego lub obcisłych spodni. Inne powody chęci redukcji warg sromowych to niemożność odbycia stosunku płciowego lub dyskomfort w trakcie, lokalne podrażnienia, trudność z utrzymaniem higieny osobistej, bolesność przy siedzeniu, jeździe na rowerze lub konnej.
  • Według badań Rouzier i wsp. którzy przeprowadzili 163 labioplastyk wśród kobiet pomiędzy 12 a 67 rokiem życia najczęstszą przyczyną zabiegu były względy estetyczne (87% kobiet).  Pozostałe wskazania były następujące: dys¬komfort związany z ubiorem (64%), dyskomfort pod¬czas ćwiczeń (26%) oraz dyspareunia (43%). Pacjentki poproszone o ocenę efektu zabiegu w ankietach stwierdziły, że rezultat jest anatomiczny (wg 93%badanych), estetyczny (wg 87%), a funkcjonalny – wg 93%. Tylko cztery pacjentki ponownie nie poddałyby się operacji.

Przeciwwskazania do zabiegu zmniejszenia warg sromowych

  • Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu jest ciąża, aktywny stan zapalny pochwy i sromu, choroby skórne tej okolicy, zaburzenia książenia oraz choroba nowotworowa. Należy również dokładnie ocenić stan psychiczny pacjentki oraz rozwiać jej niemożliwe do zrealizowania oczekiwania.

Opis zabiegu zmniejszenia warg sromowych

  • Labioplastyka jest najczęściej wykonywanym zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej. Od 2001 roku na przestrzeni 10 lat liczba wykonywanych labioplastyk w Wielkiej Brytanii wzrosło pięciokrotnie.
  • Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym. O rodzaju anestezji decyduje lekarz biorąc również pod uwagę oczekiwania  i preferencje pacjenta. Istotne w tym wyborze jest ewentualne jednoczesne wykonanie innych zabiegów – zarówno z zakresu ginekologii estetycznej, jak i operacyjnej.

 

Cena: 4000-4500 zł

implant

Implant antykoncepcyjny to stosunkowo nowa na rynku metoda zapobiegania ciąży.Wśród tradycyjnych metod antykoncepcji wyróżnia ją bardzo wysoka skuteczność oraz brak skutków ubocznych, które zazwyczaj są obecne w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Dowiedz się jak działa implant antykoncepcyjny, a także jakie są jego wady i zalety.

Czytaj dalej

dziewczyna

Nici liftingujące Vaginal Narrower to przełom w ginekologii estetycznej. Zabieg przeznaczony jest dla pań, które mają problemy z postępującym procesem wiotczenia tkanek pochwy oraz kobietom, których wargi sromowe zostały uszkodzone po porodzie np. w wyniku nacięcia krocza. Pozbądź się kompleksów dzięki zabiegowi Vaginal Narrower!

Czytaj dalej

kobieta5

Nietrzymanie moczu, inaczej inkontynecja, to przypadłość uważana za jedną z najczęstszych chorób kobiecych. Wstyd, zażenowanie, obawa przed kichnięciem, gwałtowny śmiech, czy nawet podnoszenie ciężkich przedmiotów może doprowadzić do przykrego incydentu. Jak sobie z tym poradzić? Dzięki laserowemu zabiegowi MonaLisa Touch.

Czytaj dalej