nogi5

Cellulit na udach czy pośladkach jest zarówno nieestetyczny, jak i niezwykle trudny do zwalczenia, co czyni go jednym z najbardziej znienawidzonych mankamentów urody. Wbrew pozorom pomarańczowa skórka to domena nie tylko kobiet z nadwagą. Często zmagają się z nią szczupłe, a nawet wysportowane panie. Mimo wielu dostępnych metod przeznaczonych do walki z cellulitem, takich jak antycellulitowe balsamy czy tabletki, pomarańczowa skórka wciąż ma się dobrze, dotykając kolejne, coraz młodsze kobiety.

Dlaczego mamy cellulit?

Mimo że doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wygląda cellulit, to proces jego powstawania nie jest już tak oczywisty. Pomarańczowa skórka, czyli pofałdowania i grudki obecne na powierzchni ciała, pojawiają na skutek zaburzenia proporcji między tkanką tłuszczową a tkanką łączną. Powiększone komórki tłuszczowe uciskają pobliskie naczynia krwionośne i limfatyczne, co utrudnia przepływ krwi, a w konsekwencji – prawidłową przemianę materii. W efekcie, woda wraz z toksynami zaczyna gromadzić się w tkankach, a my obserwujemy na swoich udach i pośladkach oznaki cellulitu.

Choć trudno o określenie jednoznacznych przyczyn cellulitu, łatwo zauważyć, że stał się on przypadłością “naszych czasów”. Jego powstawanie może mieć zatem związek z niezdrowym trybem życia: przetworzoną, wysokokaloryczną żywnością (słodycze, napoje gazowane), brakiem aktywności fizycznej (siedząca praca, bierny odpoczynek) czy paleniem papierosów. Do cellulitu przyczynić się mogą się także wahania hormonalne czy hormony i antybiotyki, które spożywamy wraz z mięsem zwierząt hodowlanych np. kurczaków.

Zabiegi medycyny estetycznej na cellulit

Jeżeli zastanawiasz się jak usunąć znienawidzony cellulit, medycyna estetyczna podsuwa rewolucyjne rozwiązania pod postacią zabiegów wykorzystujących innowacyjne technologie. Maximus, LipoShock, karboksyterapia czy mezoterapia igłowa – to tylko wybrane z nich. Na czym polegają? Specjaliści z warszawskiej kliniki SkinClinic wyjaśniają.

  • Zabieg Maximus – opiera się na połączeniu działania trójpolarnej fali radiowej i dynamicznej aktywacji mięśni. Podgrzanie podskórnej tkanki tłuszczowej sprzyja uwolnieniu płynnego tłuszczu z komórek i jego naturalnemu metabolizmowi. Dodatkowym efektem zabiegu jest wzrost napięcia skóry poprzez stymulację produkcji nowych włókien kolagenowych.
  • LipoShock – pozwala zniwelować oporną tkankę tłuszczową oraz nawet zaawansowany cellulit (III-IV stadium). Podczas zabiegu fale dźwiękowe o wzrastającym ciśnieniu oddziałują na tkankę podskórną rozbijając komórki tłuszczowe. Dodatkowo głowica urządzenia stymuluje układ limfatyczny, dzięki czemu poprawia się drenaż płynów.
  • Karboksyterapia – zabieg polega na podaniu pod skórę dwutlenku węgla. Gdy stężenie CO2 rośnie, zwiększeniu ulega przepływ krwi, a wraz z nią  – tlenu i substancji odżywczych, co sprzyja produkcji kolagenu i elastyczności skóry. Iniekcja CO2 do tkanki tłuszczowej powoduje rozpad tłuszczu, który dzięki poprawie mikrokrążenia, ulega łatwiejszemu wydaleniu z organizmu. Spodziewane efekty karboksyterapii to nie tylko usunięcie pomarańczowej skórki, ale także wymodelowanie wybranej partii ciała, np. pośladków i ujędrnienie skóry.
  • Mezoterapia igłowa – to zabieg o wszechstronnych zaletach, który znalazł swoje zastosowanie również w usuwaniu cellulitu. Polega on na nakłuwaniu skóry igłami, przez które wstrzykiwana jest mieszanka starannie dobranych substancji aktywnych o antycellulitowych właściwościach. Ten swoisty koktajl zawiera składniki poprawiające mikrokrążenie i sprzyjające uwalnianiu tłuszczu z komórek. Seria zabiegów daje widoczne rezultaty pod postacią wygładzenia i ujędrnienia ud lub pośladków oraz zniwelowania pomarańczowej skórki.