nogi

Depilacja owłosienia wykonywana co kilka dni może być uciążliwa. Niestety zwykłe maszynki do golenia nie są w stanie na dłużej wyeliminować włosów. Problem odrastających włosków dotyczy nie tylko kobiet o ciemnej karnacji, których owłosienie jest czarne, mocne i pojawia się niezwykle szybko. Dla nich poleca się właśnie laserową depilację, która ma moc trwałego usunięcia owłosienia. Możesz ją wykonać w Klinice SkinClinic w Warszawie. Poznaj specyfikę tego zabiegu oraz sprawdź czy jest przeznaczony dla Ciebie!

Depilacja owłosienia w domu

Depilacja w domu najczęściej odbywa się przy pomocy jednorazowej maszynki do golenia, plastrów, kremów, wosku. Efekt tych rodzajów depilacji jest dobry i zadowalający, niestety tylko na krótko po niej. Już po kilku dniach konieczne jest jego powtórzenie. U kobiet z twardymi włoskami, golenie się należy powtarzać czasem nawet codziennie, co bywa męczące i uciążliwe, a często również może wywołać reakcje alergiczne. Z drugiej strony częste golenie się i styczność skóry z woskiem czy ostrzem maszynki sprawia, że na skórze pojawiają się podrażnienia. Niebezpieczne jest to, że niewłaściwie pielęgnowana skóra, może obfitować w intensywne podrażnienia, które staną się poważnym zagrożeniem dla ciała – nie tylko pod kątem estetycznym, ale też zdrowotnym.

Depilacja laserowa

Depilacji laserowej nie można wykonać w domu, ponieważ wymaga ona zastosowania specjalistycznego sprzętu, a mianowicie depilatora laserowego, którym mogą kierować tylko i wyłącznie specjaliści. To dlatego laserowa depilacja to zabieg ciała, możliwy do wykonania tylko w profesjonalnych salonach SPA lub klinikach medycyny estetycznej, np. w SkinClinic w Warszawie. W ofercie znajdziesz depilację Vectus i Lycon.

Podstawową różnicą w depilacji laserowej i domowej są efekty. Usuwanie owłosienia laserem pomaga pozbyć się włosów na stałe! Tak, jest to możliwe, a codzienne używanie maszynki do golenia może stać się przeszłością. Obok efektywności, objawiającej się stałą gładkością ciała, na skutek trwałego usunięcia owłosienia, wyróżnia się inne zalety. Otóż depilacja laserowa:

  • jest zabiegiem bezpiecznym, nieinwazyjnym
  • nie podrażnia skóry, ale pomaga w jej regeneracji
  • nie uczula, nie wywołuje reakcji alergicznych
  • dozwolona jest osobom w różnym wieku i odmiennej intensywności owłosienia
  • to zabieg, który można wykonać na różnych obszarach ciała – ramiona, bikini, plecy, nogi, a nawet na twarzy

Na czym polega laserowa depilacja?

Jak wskazuje nazwa, depilacja laserowa, to usuwanie owłosienia przy pomocy depilatora laserowego, który wytwarzając wiązkę lasera usuwa nie tylko włos nad powierzchnią skóry, jako to robi golarka, ale cebulkę włoska, uniemożliwiając mu ponowny wzrost. Laser diodowy wykorzystywany w SkinClinic jest niezwykle skuteczny, jednak jego jednorazowe zastosowanie nie jest wystarczające. Nie wynika to z nieużyteczności sprzętu, ale ze specyfiki wzrostu i budowy włosa. Otóż każdy pojedynczy włosek przechodzi przez fazę wzrostu i spoczynku. Dlatego też depilację ponawia się co kilka tygodni, a dokładny czas odstępu od poprzedniej depilacji jest zależny od miejsca, gdzie była ona dokonywana. Ilość serii jest również uwarunkowana tym czy włosek jest twardy i jak bardzo ciemny. Im delikatniejsze owłosienie tym mniej serii je usuwających.

Depilacja laserowa, jak już zostało wspomniane nieco wyżej, nie stawia rygorystycznych przeciwwskazań do jej wykonania.  Do głównych zalicza się – ciążę, problemy z prawidłową budową naskórka, świeża opalenizna, uszkodzenia na powierzchni skóry i podrażnienia oraz inne, o które wypytuje lekarz przystępujący do wykonania zabiegu, ponieważ taka depilacja zawsze jest poprzedzona szczegółowym wywiadem odnośnie przebytych i aktualnie trwających chorób i dolegliwości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Kliniki SkinClinic w Warszawie.