Każda kobieta chciałaby pozbyć się niechcianych wałeczków tłuszczu bez karkołomnych ćwiczeń oraz kolejnych nieskutecznych diet. W takim wypadku na pomoc przybywa medycyna estetyczna, która w swojej ofercie ma wiele zabiegów modelujących ciało oraz sylwetkę. Wśród proponowanych kuracji wyszczuplających warto zwrócić uwagę na liposukcję Body Jet – innowacyjny zabieg polegający na usuwaniu niechcianej tkanki tłuszczowej przy pomocy strumienia wodnego.

Czym jest Body Jet i dlaczego przeważa nad innymi sposobami usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Zabieg Body Jet opiera się na rewolucyjnej metodzie WAL (water-jet assisted liposuction), której zadaniem jest wypłukiwanie spod skóry pacjenta nadmiaru tkanki tłuszczowej. Używa się do tego specjalnego roztworu soli fizjologicznej, który nie jest szkodliwy dla organizmu. Metoda wypłukiwania komórek tłuszczowych jest bardzo skutecznym sposobem na modelowanie nie tylko brzucha, ud czy pośladków, lecz także takich obszarów, jak dolina łez czy bruzda nosowo – wargowa. Zabieg ten przeprowadza się bez użycia skalpela, dzięki czemu jego inwazyjność jest o wiele mniejsza niż w przypadku innych kuracji wyszczuplających.

Przewaga liposukcji Body Jet polega na jednoczesnym usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej wraz z monitorowaniem ilości tłuszczu w organizmie tak, aby nie doprowadzić do zaburzenia naturalnej gospodarki organizmu pacjenta. Dodatkowo obszary, które zostają poddane terapii nie puchną, dlatego też lekarz wykonujący zabieg od razu może dostrzec efekty swojej pracy.

Jak wygląda zabieg?

Specjalnie przygotowany wodny roztwór jest wprowadzany pod skórę pacjenta za pomocą cienkich rurek. Dzięki temu możliwe jest równomierne dostawanie się do zbiorowisk komórek tłuszczowych, które są rozbijane. Następnym etapem jest odessanie rozbitego tłuszczu po to, aby organizm nie musiał go samodzielnie usuwać.

Zabieg jest przeprowadzany po uprzednim zastosowaniu znieczulenia, dzięki czemu pacjenci nie odczuwają dyskomfortu podczas wprowadzania elastycznych rurek pod skórę. Możliwe jest poddanie się jednorazowemu zabiegowi nawet na trzech partiach ciała. W większości przypadków nie trzeba powtarzać kuracji, ponieważ jej efekty są widoczne już za pierwszym razem.

Jakie są efekty po liposukcji Body Jet?

Dzięki poddaniu się temu ultranowoczesnemu zabiegowi możliwe jest wymodelowanie i wyszczuplenie ciała, usunięcie miejscowej otyłości oraz rozproszenie skupisk tłuszczu. Dodatkowo przynosi on korzyści pod postacią odessania zbędnej materii oraz przeniesienia tłuszczu w inne miejsce tak, by móc wymodelować wybrane przez pacjenta partie ciała. W ten sposób możliwe jest kształtowanie sylwetki bez konieczności wstrzykiwania specjalnych preparatów pod skórę.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

  • stany zapalne skóry
  • cukrzyca
  • epilepsja
  • opryszczka
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • nowotworowe zmiany skórne
  • ciąża oraz okres laktacji
  • kuracja antybiotykowa
  • miesiączka
  • infekcje bakteryjne i wirusowe

Więcej informacji o zabiegu można znaleźć na: liposukcja Body Jet.