Każdy z nas marzy o cudownym eliksirze młodości, który mógłby zatrzymać procesy starzenia. Niestety, z wiekiem skóra staje się wiotka, mniej elastyczna i podatna na tworzenie się zmarszczek. Istnieje wiele sposobów na utrzymywanie skóry w dobrej kondycji – można uprawiać sport, zmienić nawyki żywieniowe oraz stosować specjalistyczne kosmetyki ujędrniające. Często jednak zapominamy o codziennym stosowaniu kosmetyków i gotowaniu zdrowych posiłków na każdy dzień. W takich przypadkach warto pomyśleć o korzyściach, jakie płyną z poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. Jedną z nowości, która okazała się hitem, jest kuracja LipoTransfer Adivive – innowacyjna metoda wykorzystująca własną tkankę pacjenta.

Na czym polega zabieg LipoTransfer Adivive?

Kuracja ta różni się w znacznym stopniu od innych terapii odmładzających. Jest to rodzaj autotransplantacji, co znaczy, że przy zabiegu wykorzystuje się tkankę osoby poddawanej kuracji. Musi być ona bogata w komórki macierzyste oraz jak najmłodsze komórki tłuszczowe. Wykorzystywany sprzęt umożliwia pobieranie własnych tkanek od pacjenta, które po właściwym przygotowaniu wstrzykuje się w miejsca występowania ubytków. Dzięki komórkom macierzystym zawartym w pobieranej tkance zabieg jest trwały, ponieważ skóra zyskuje zdolność do samoregeneracji.

Specjaliści z kliniki medycyny estetycznej SkinClinic w Warszawie, przeprowadzają przed zabiegiem wnikliwy wywiad z pacjentem, który wykluczy bądź potwierdzi możliwość poddania się kuracji lipofillingu. Jeśli żadne przeciwwskazania nie zostaną określone, lekarz może przystąpić do zabiegu.

Efekty zabiegu

  • podniesienie i ujędrnienie pośladków
  • ogólna poprawa stanu skóry
  • ujędrnienie piersi
  • wypełnienie bruzd oraz zmarszczek
  • odmłodzenie twarzy – przywrócenie świeżości oraz objętości
  • likwidacja cieni pod oczami
  • podniesienie owalu i konturu twarzy
  • eliminacja blizn

A co po zabiegu?

Bezpośrednio po przeprowadzonej kuracji należy nosić opatrunki uciskowe bądź specjalną odzież przez około 2 tygodnie po to, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty terapii. Dodatkowo niewskazany jest intensywny wysiłek fizyczny, gorące kąpiele oraz długotrwały kontakt ze słońcem. Obszar poddany kuracji powinien być traktowany ze szczególną ostrożnością – nie powinno się go trzeć ani wywierać zbyt dużego nacisku.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

LipoTransfer Adivive jest dedykowany dla osób, które mają zmarszczki czy też bruzdy na twarzy, cienie oraz tzw. “doły” pod oczami oraz dla tych, którzy mają problem z opadającymi policzkami. Kobiety, które utraciły jędrność piersi oraz pośladków również mogą poddać się temu innowacyjnemu zabiegowi. Dzięki LipoTransfeowi pacjenci po wypadkach oraz operacjach chirurgicznych mogą uzupełnić ubytki tkanek.

Przystąpienie do leczenia wyklucza zarówno skłonność do bliznowców, miesiączka, ciąża oraz okres laktacji, jak i zaburzenia krzepnięcia krwi. Osoby z zakrzepicą i przyjmujące leki na rozrzedzenie krwi takie jak np. aspiryna również nie powinny poddawać się zabiegowi LipoTransfer Adivive.

Więcej informacji o zabiegu można znaleźć na: odmładzanie skóry.