para

W polskim społeczeństwie utarł się pogląd, że mężczyzna korzystający z zabiegów pielęgnacyjnych czy nawet przesadnie o siebie dbający, nie jest wcale męski. Zależność ta nie jest współmierna, bowiem odpowiednio dobrane zabiegi są w stanie ową męskość właśnie wydobyć czy też podkreślić. Jak to możliwe? Na to pytanie doskonale udzieli odpowiedź Klinika SkinClinic w Warszawie, która w swojej ofercie posiada właśnie specjalne zabiegi dla płci męskiej!

Medycyna estetyczna dla mężczyzn i kobiet

To, że kobieta korzysta z salonu kosmetycznego, SPA czy nawet kliniki umożliwiającej wykonanie zabiegów z kategorii medycyny lub ginekologii estetycznej, wydaje się normalne. Tłumaczy się to stwierdzeniem, że kobieta to kobieta i takie prawo się jej należy. Niezgodność pojawia się w przypadku, gdy to mężczyzna chce skorzystać z dowolnego zabiegu tego typu, a jedyne pytanie jakie się wówczas nasuwa brzmi – W jakim celu? Otóż w takim samym, jak kobieta. Nie ma nic dziwnego w tym, że mężczyzna regularnie odwiedza takie miejsca i poddaje się zabiegom, które są dla niego przeznaczone. Co prawda należy pamiętać o umiarze. Regulacja i henna brwi, manicure i pedicure to zdecydowanie niemęskie zabiegi.

Kiedy nie przegiąć, czyli z jakich zabiegów powinni korzystać mężczyźni?

Każde z miejsc oferujących dostęp do zabiegów mających upiększyć ciało, w swojej ofercie posiada inne opcje. Dlatego też nie można jednogłośnie ocenić, że mężczyźni powinni unikać męskich kosmetyczek, a odwiedzać tylko salony SPA. Chociaż jeżeli tylko masz możliwość uczęszczania do klinik medycyny estetycznej, skorzystaj z niej. Kliniki, np. SkinClinic w Warszawie, mają to do siebie, że oferują profesjonalne podejście bazujące na wykwalifikowanej kadrze pracowniczej oraz specjalistycznym zabiegom i sprzętom, wykorzystywanym podczas ich przeprowadzania.

To, że mężczyzna o siebie dba jest jak najbardziej męskie. Oczywiście wtedy, kiedy z tą troską nie przesadza i nie jest ona bardziej dokładna niż w przypadku kobiet. Jednak warto zwrócić uwagę, że tak samo jak zbytnio dbający o siebie facet, jak i niedbający w ogóle – nie są atrakcyjni, ale przeciwnie, odpychają. Dlatego warto znaleźć umiar w swoich pielęgnacyjnych działaniach. Niżej znajdziesz zabiegi, z których nie jest wstydem korzystać!

Zabiegi dla mężczyzn w SkinClinic:

  • peeling twarzy, czyli oczyszczanie skóry;
  • zabiegi INTRACEUTICALS, CACI, SURGEN;
  • termolifting ZAFFIRO;
  • botoks na odmłodzenie lub redukcję problemu nadmiernej potliwości;
  • mezoterapia;
  • masaże;
  • depilacja laserowa;
  • liposukcja.

Zalety korzystania z zabiegów estetycznych przez mężczyzn

Nie ma się co wstydzić regularnego korzystania z zabiegów estetycznych. Jeżeli zawsze od nich stroniłeś, przekonaj się, że wcale nie odbierają one na męskości, ale są w stanie ją przywrócić i sprawić, że będzie ona Twoją indywidualnością, czyli tym co Cię określa. Mężczyźni najczęściej ograniczają się do kosmetyków pod prysznic i do golenia. Co prawda są to niezbędniki pielęgnacyjne, ale same w sobie nie są w stanie zadbać o męską skórę i ciało kompleksowo.

Polegając na profesjonalistach jesteś w stanie zapewnić sobie troskę, jakiej nigdy nie doznałeś. Oczyszczanie twarzy, pomoże Ci zachować jej gładkość, a także ochroni przed podrażnieniami wynikającymi z częstego golenia brody. Warto również co jakiś czas poddać się masażom, które w odmienny sposób pomogą Ci się zrelaksować i odprężyć napięte mięśnie. Odwiedź stronę Kliniki SkinClinic i dowiedz się więcej na temat zabiegów dla mężczyzn, jakie to miejsce oferuje!