kobieta3

Home / Problem nadpotliwości. Leczenie nadmiernego pocenia botoksem

Problem nadpotliwości. Leczenie nadmiernego pocenia botoksem

Nadmierne pocenie się to poważna dolegliwość, która utrudnia normalne funkcjonowanie. Sprawia, że czujesz się niekomfortowo we własnym ciele, a każda czynność lub wydarzenie wpływające na zwiększenie pocenia się, sprawia, że automatycznie go unikasz. Tym samym odcinasz się od wielu rzeczy, które mogłyby przynieść Ci wiele satysfakcji.  W celu eliminacji tej dolegliwości koniecznie musisz poddać się…

Spis treści
  Add a header to begin generating the table of contents

  kobieta

  Nadmierne pocenie się to poważna dolegliwość, która utrudnia normalne funkcjonowanie. Sprawia, że czujesz się niekomfortowo we własnym ciele, a każda czynność lub wydarzenie wpływające na zwiększenie pocenia się, sprawia, że automatycznie go unikasz. Tym samym odcinasz się od wielu rzeczy, które mogłyby przynieść Ci wiele satysfakcji.  W celu eliminacji tej dolegliwości koniecznie musisz poddać się jej leczeniu. Jednym ze sposobów jest leczenie botoksem, które możesz wykonać w Klinice SkinClinic w Warszawie.

  Nadmierna potliwość, czyli…

  Nadmierne pocenie się to inaczej hiperhydroza, najprościej ujmując jest stanem, kiedy dochodzi do wzmożonego wydzielania potu. Nadmierna produkcja potu jest to efekt problemu, którego źródło leży głęboko pod skórą. Cechą charakterystyczną schorzenia jest fakt, że nie ma odgórnie ustalonych norm, określających, kiedy człowiek boryka się z nadmierną potliwością, ale kwestia ta jest bardzo subiektywna. Problem zbytniego pocenia się jest niezwykle różnorodny, dlatego też trudno jest skutecznie się go pozbyć. Nie wynika to z niedostatecznej efektywności, jaką wnosi każdy ze sposobów leczenia, ale jego nieodpowiednie dopasowanie. Otóż stabilizacja wydzielania potu wykaże skuteczność tylko wtedy, gdy będzie dostosowana do źródła, które tę stabilność zaburza. W celu zharmonizowania sposobu leczenia i rodzaju problemu wskazane jest, aby na początku dobrze sklasyfikować rodzaj nadmiernego pocenia się. Otóż wyróżnia się nadpotliwość pierwotną i wtórną. Do pierwszej wlicza się ogniskową, czyli pocenie się konkretnych partii ciała; nadpotliwość dotycząca razem lub wyłącznie dłoni i stóp; nadpotliwość pach, twarzy, a nawet całego ciała. Na drugą, czyli wtórną nadpotliwość, wpływ mają przebyte choroby, a w szczególności zakażenia, schorzenia natury endokrynologicznej, nowotwory, problemy neurologiczne.

  Zatrzymaj nadmierne wydzielanie potu!

  W wielu przypadkach wystarczą domowe sposoby, które pomogą Ci pozbyć się problemu nadmiernej potliwości. Co prawda czasami zdarza się tak, że są one mało pomocne, a problem nasila się. Wówczas konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty i poddanie kontroli hiperhydrozy. Na samym początku jednak zadbaj, aby osobiście zadbać o eliminację nadmiernego pocenia się.

  Przede wszystkim nie zapomnij o higienie osobistej. Prysznic rano i wieczorem oraz po wysiłku w ciągu dnia, to bezwzględny obowiązek, którego nie powinieneś unikać i omijać. Pamiętaj, że higiena to także zmiana odzieży. Dodatkowo zadbaj o regularne usuwanie owłosienia, zwłaszcza gdy zbytnie pocenie się dotyczy pach lub całego ciała. Istotne znaczenie mają także stosowane kosmetyki. Zrezygnuj ze zwykłych dezodorantów, na rzecz antyperspirantów. Możesz również zaopatrzyć się w blokery potu lub apteczne antyperspiranty.

  Dopiero, gdy taka troska nie pomoże, a jeszcze nasili wydzielanie potu, bezwzględnie udaj się do specjalisty, np. do Kliniki SkinClinic w Warszawie.

  Botoks na nadmierne pocenie się

  Klinika SkinClinic oferuje profesjonalne leczenie nadmiernej potliwości toksyną botulinową. Zabieg z zastosowaniem botoksu polega na tym, że jest on wstrzykiwany bezpośrednio w te miejsca, gdzie gruczoły potowe wydzielają zbyt dużą ilość potu. Toksyna botulinowa spełnia wówczas funkcję blokera, sprawiając, że gruczoły minimalizują wydzielanie potu. Metoda ta jest doskonała dla osób, które borykają się z ogniskową potliwością. Wykazuje ogromną skuteczność, jednak złożoność problemu nadmiernej potliwości, może sprawić, że okaże się mało znacząca. 

  Nadmierne pocenie się jest problemem tylko wtedy, gdy zostanie pozostawione same sobie. Na początku zadbaj o odpowiednią higienę i antyperspirant, a gdy to nie pomoże udaj się na wizytę do specjalisty, który wskaże dalsze sposoby eliminacji nadpotliwości.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *