reimplementacja-taknki-tluszczowej

Współczesna medycyna estetyczna ma naprawdę dużo do zaoferowania. Potrafi między innymi wykorzystać nadmiar tkanki tłuszczowej, który zgromadził się w naszym cele. Jego reimplantacja może być wykorzystana do powiększenia biustu czy uporania się ze zmarszczkami. To metoda w pełni bezpieczna i dająca naprawdę bardzo dobre rezultaty.

Reimplantacja tkanki tłuszczowej to zabieg, który stanowi połączenie dwóch metod medycyny estetycznej: liftingu oraz modelowania obszaru ciała, w który tkanka tłuszczowa została przeszczepiona. W pierwszym etapie pobiera się tłuszcz z wybranej okolicy. Może to być brzuch, uda, biodra, a nawet te miejsca, które położone są w pobliżu naszych kolan. Komórki tłuszczowe zostają następnie odpowiednio przygotowane to wszczepienia: wiruje się je i oczyszcza, dzięki czemu specjalista wykonujący zabieg ma do dyspozycji czysty tłuszcz. Zawiera on liczne komórki macierzyste.

Zastosowanie

Reimplantacja tkanki tłuszczowej – wykonywana między innymi w Skinclinic (https://skinclinic.pl) – znajduje zastosowanie w przypadku redukcji zmarszczek. Doskonale radzi sobie z naprawdę głęboki zmianami, z którymi inne metody nie mogą się uporać. Za pomocą przeszczepianego tłuszczu można także modelować twarz, przywracając jej pierwotny wygląd na policzkach. Metoda ta jest bardzo skuteczna również w przypadku takich zabiegów, jak powiększanie piersi i modelowanie kształtu pośladków. Bardzo często pomija się fakt, że stosowana jest też w leczeniu blizn, które powstały na skutek oparzeń. Dzisiaj coraz częściej przeszczep tkanki tłuszczowej wykorzystuje się również do poprawy wyglądu miejsc intymnych kobiet – z jego pomocą modeluje się wargi sromowe.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Lipofilling to zabieg w pełni bezpieczny. Tłuszcz, który przeszczepia się w określone miejsca, pochodzi z tego samego organizmu. W efekcie nie ma tu ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych czy pojawienia się jakichkolwiek objawów nietolerancji wszczepionego preparatu. Tym, o czym musi pamiętać specjalista medycyny estetycznej, jest jedynie dobrze dobrana ilość tłuszczu, który przeszczepiany jest w czasie jednego zabiegu. Zastosowanie jednorazowo zbyt dużej ilości może sprawić, że komórki obumrą. Pojawia się wówczas także ryzyko zwapnień. Zabieg nie powinien być wykonywany zbyt często. Przyjmuje się, że między poszczególnymi seriami zachować należy odstęp minimum trzech miesięcy. Niektórzy specjaliści uważają, że optymalną przerwą między zabiegami jest pół roku.

Bezpośrednio po zabiegu na obszarach, które były nim objęte, pojawić może się zasinienie oraz opuchlizna. Na ogół znikają one po maksymalnie siedmiu dniach. Dolegliwości bólowe, które mogą im towarzyszyć, można łagodzić, wykonując chłodne okłady. Miejsca wkłucia nie mogą być moczone. W przypadku twarzy konieczne jest ograniczenie mimiki do minimum. Opowiadanie śmiesznych dowcipów lepiej więc odłożyć w czasie. Podobnie długie rozmowy – korzystniej jest zrezygnować z nich przynajmniej na kilka dni.

Jak długo trwa zabieg?

Reimplantacja tkanki tłuszczowej nie trwa na ogół dłużej niż godzinę. Pierwsze efekty można dostrzec już po dwóch dniach od zabiegu. Niewątpliwym plusem jest fakt, że mają one charakter naturalny, poprawiają nie tylko wygląd ciała, ale również kondycję skóry, wpływając na  jej jędrność i sprężystość. Do tego utrzymują się naprawdę długo.

Reimplantacja tkanki tłuszczowej to zabieg o szerokim spektrum zastosowania. Nie tylko pomaga walczyć z oznakami starzenia się skóry, ale jest dobrym rozwiązaniem, jeśli celem jest powiększenie biustu. Znajduje zastosowanie także w procesie leczenia zmian poparzeniowych.

Zobacz więcej informacji na temat zabiegu.