reimplementacjatl

Tkanka tłuszczowa może być źródłem niemałych kompleksów, szczególnie jeśli obejmuje znaczny obszar ciała. Zrzucenie jej za pomocą odpowiednio dobranych ćwiczeń czy lżejszej diety nie jest prostym zadaniem – szczególnie jeśli tkanka osadziła się przede wszystkim na brzuchu, udach czy ramionach. W takim przypadku warto skorzystać z profesjonalnych usług kosmetycznych, kierując się przy tym indywidualnymi potrzebami. Jednym z bardziej skutecznych zabiegów, które pomogą z pozbywaniu się tkanki tłuszczowej, jest reimplantacja tkanki tłuszczowej. Sprawdza się ona nie tylko w przypadku odchudzania, ale także w uzyskaniu odpowiedniej figury – dbając o odpowiednie ukształtowanie konkretnych części ciała.

Czym tak naprawdę jest reimplantacja tkanki tłuszczowej?

W przeprowadzaniu reimplantacji tkanki tłuszczowej kluczowy jest sam przeszczep tkanki tłuszczowej. W rezultacie, omawiany zabieg działa dwutorowo – z jednej strony zapewnia skuteczny lifting ciała, a z drugiej znakomicie je modeluje, zgodnie z oczekiwaniami pacjentki. Najważniejsze jest, aby wybrać konkretny obszar, z którego ma nastąpić pobranie tłuszczu. Pacjent może przedstawić swoje sugestie, jednakże ostateczną decyzję podejmują specjaliści medycyny estetycznej. Zazwyczaj następuje pobranie tłuszczu z brzucha, uda lub pośladków, ponieważ głównie te części ciała mają skłonność do jego magazynowania.

Przykładowe zastosowanie reimplantacji

Współcześnie reimplantacja tkanki tłuszczowej jest wykorzystywana między innymi w zakresie walki ze zmarszczkami. Tego typu zabiegi są wykonywane w klinice SkinClinic (https://skinclinic.pl). Często są one przeprowadzane u pacjentek, które skarżą się na bardzo głębokie bruzdy. Oczywiście jednocześnie reimplantacja sprawdza się w przypadku płytszych niedoskonałości. Dość popularną usługą jest także modelacja twarzy. Jeśli ktoś marzy o zmianie  kształtu policzków, zabieg ten może okazać się strzałem w dziesiątkę. Należy również wspomnieć o możliwości modelowania piersi oraz pośladków. Zabieg reimplantacji tłuszczu często jest stosowany, gdy priorytetem jest powiększanie piersi. Co więcej, jest on uznawany za jedną z bezpieczniejszych metod prowadzących do uzyskania biustu w satysfakcjonującym rozmiarze. Należy także zwrócić uwagę na modelowanie pośladków – również w tym przypadku reimplantacja będzie wyborem idealnym. Obecnie coraz popularniejsze są zabiegi dotyczące zmiany wyglądu miejsc intymnych – jeśli kobieta chce zmienić kształt warg sromowych, przeszczep tkanki tłuszczowej na pewno jej w tym pomoże.

Co z bezpieczeństwem?

Współczesny lipolifting wiąże się z wieloma atutami, ale najważniejszy z nich dotyczy bezpieczeństwa. Prezentowane zabiegi są w stu procentach bezpieczne, ponieważ przeszczepiany tłuszcz pochodzi bezpośrednio od pacjenta. Co za tym idzie, nie należy obawiać się reakcji alergicznych, które mogłyby wystąpić przy innych zabiegach o charakterze estetycznym. Pacjent nie ma najmniejszych problemów z tolerancją wszczepionego materiału, co pozwala na osiągnięcie zadowalających efektów. Oczywiście wiele zależy od profesjonalnego wykonana omawianego zabiegu – specjalista medycyny estetycznej musi wiedzieć, jaka ilość tłuszczu sprawdzi się w danym przypadku, mając na uwadze oczekiwania pacjentki oraz indywidualne uwarunkowania zdrowotne. Warto podkreślić, że lipoliftingu nie można przeprowadzać seriami – konieczne jest zachowaniu minimum trzymiesięcznego odstępu pomiędzy zabiegami. Wszystko po to, aby zabieg był jeszcze bardziej bezpieczny i zapewniał jeszcze lepsze efekty.

Lipofiling to świetna alternatywa dla klasycznych operacji plastycznych. Jest metodą bezpieczną, która zapewnia naprawdę naturalne efekty.

Przeczytaj więcej o reimplantacji tłuszczu!