oczy1

Home / Spojrzenie wiecznie młode: chirurgiczna korekcja powiek

Spojrzenie wiecznie młode: chirurgiczna korekcja powiek

Już od kilku lat stale obserwuje się wzrost popularności operacji plastycznych oraz zabiegów wykonywanych przez specjalistów medycyny estetycznej. Nieustanie rozwijająca się medycyna estetyczna sprawia, że dzisiaj już każda kobieta może cieszyć się młodym wyglądem bez względu na wiek. Do zabiegów, które cieszą się ogromną popularnością i istotnie wpływają na wygląd zalicza się plastyka powiek. Wiele…

Spis treści
  Add a header to begin generating the table of contents

  oczy

  Już od kilku lat stale obserwuje się wzrost popularności operacji plastycznych oraz zabiegów wykonywanych przez specjalistów medycyny estetycznej. Nieustanie rozwijająca się medycyna estetyczna sprawia, że dzisiaj już każda kobieta może cieszyć się młodym wyglądem bez względu na wiek. Do zabiegów, które cieszą się ogromną popularnością i istotnie wpływają na wygląd zalicza się plastyka powiek.

  Wiele kobiet – nie tylko tych starszych – boryka się z problemem opadających powiek. Często wada ta jest wynikiem takiej, a nie innej budowy anatomicznej. Trzeba jednak pamiętać, że opadające powieki nie mogą zostać zatuszowane nawet najlepiej wykonanym makijażem. Rozwiązaniem tego problemu okazuje się być blefaroplastyka, czyli właśnie chirurgiczna korekcja powiek.

  Do kogo kierowany jest zabieg?

  Plastyka powiek to zabieg, z którego skorzystać mogą nie tylko kobiety. Obecnie coraz większą liczbę pacjentów klinik medycyny estetycznej stanowią mężczyźni. Zabieg można wykonać w warszawskiej klinice SkinClinic (https://skinclinic.pl). Podstawą do wykonania blefaroplastyki jest opadająca powieka, która sprawia, że wygląd pacjenta sprawia wrażenie jakby ten był nieustannie smutny, zmęczony i niewyspany. W skrajnych przypadkach opadające powieki mogą sprawiać, że szpara powiekowa jest zbyt mała. Wówczas wskazanie do zabiegu ma charakter nie tylko estetyczny, ale również medyczny. Trzeba jednak pamiętać, że chirurgiczna korekcja powiek – podobnie jak wszystkie inne zabiegi medycyny estetycznej – nie może być wykonana u wszystkich. Do przeciwwskazań zalicza się cukrzycę, choroby tarczycy, choroby serca, nadciśnienie tętnicze. Trzeba pamiętać, że zabieg ten to operacja wykonywana w znieczuleniu ogólnym. W związku z tym jest zawsze dla organizmu poważnym obciążeniem i nie może być przeprowadzony u osób chorych i osłabionych. Aby w czasie zabiegu nie doszło do silnego krwawienia, na mniej więcej dziesięć dni przed operacją trzeba wyeliminować palenie papierosów (lub przynajmniej drastycznie zmniejszyć) oraz zażywanie leków rozrzedzających krew. Zalicza się do nich między innymi aspiryna.

  Czy po zabiegu zostaną widoczne blizny?

  To pytanie, na które odpowiedzi oczekuje większość potencjalnych pacjentów. W trakcie zabiegu wykonywane są nacięcia. Chirurg robi je jednak tak, aby blizny ukryły się w naturalnych załamaniach powieki. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że opadające powieki zostaną zastąpione szpecącymi bliznami. Dobrze wykonana chirurgiczna korekcja powiek nie zostawia po sobie żadnych, nawet niewielkich, widocznych śladów.

  Powrót do normalnego funkcjonowania

  Kończąc zabieg, chirurg nakleja na powieki specjalny plastry, które mają za zadanie utrzymać uzyskany efekt. Ich rozmiar jest jednak bardzo mały. Dzięki temu nie ograniczają one pola widzenia. Kilka kolejnych dni pacjentowi może towarzyszyć niewielki ból. Aby go złagodzić, sięgać można po chłodne kompresy. Skutecznie zmniejszają one nie tylko ból, ale również opuchliznę, która także może się pojawić. Szwy usuwa się najczęściej w czwartej dobie po zabiegu. Zaleca się jednak poczekanie z powrotem do pracy jeszcze około trzech – czterech dni. Tydzień po zabiegu to bowiem czas, kiedy należy oszczędzać wzrok. Nie zaleca się więc czytania książek oraz oglądania telewizji. Panie muszą natomiast wstrzymać się z wykonywaniem makijażu. Ten pierwszy można zrobić dopiero po około dziesięciu dniach, ale nie od zabiegu, a od zdjęcia szwów.

  Chirurgiczna korekcja powiek to naprawdę często wykonywana operacja plastyczna, która pozwala znowu cieszyć się młodym i pełnym blasku spojrzeniem.

  Więcej informacji na https://skinclinic.pl/zabiegi-na-twarz/chirurgia-plastyczna/plastyka-powiek-blefaroplastyka/.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *