Jeśli szukasz zabiegu, który sprawi, że Twoja skóra stanie się jędrna i napięta to własnie zabieg Thermi Smooth stworzony jest dla Ciebie. Specjalnie zaprojektowana głowica, ma za zadanie wysyłać energie cieplną na powierzchnie skóry. Głowica wyposażona jest w czujnik termistorowy, który ma za zadanie precyzyjnie regulować wysyłaną energią cieplną tak by z maksymalizować efekty zabiegu. Energia cieplna ma za zadanie stymulować fibroblasty do intensywnej produkcji kolagenu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg polega na oddziaływaniu energią cieplną na powierzchni w skóry w taki sposób, by pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu. Udowodniono, że oddziałując temperaturą powyżej 40 st. C. zwarte w skórze kolagen kurczy się, oddziaływając na fibroblasty. Specjalnie automatycznie dobierana częstotliwość wysyłanych fal cieplnych zapewnia pełne bezpieczeństwo zabiegu oraz jego zwiększoną efektywność.

Przyłożona do skóry głowica masuje skórę przeciągłymi lub okrężnymi ruchami stopniowo ją podgrzewając. W miarę jak temperatura skóry wzrasta do temperatury docelowej, częstotliwość wysyłanych fal automatycznie dopasowuje się, by zapewnić bezpieczeństwo i precyzję podgrzewania. By osiągnąć cel kliniczny, niewielkie fragmenty skóry poddawane są terapii przez około 5-7 minut.

Wskazania do zabiegu

Zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą poprawić wiotkość i jędrność skóry. Zabieg Thermi Smooth wspaniale sprawadza się przy:

  • zwalczania wiodkiej skóry
  • usuwania zmarszczek
  • poprawy jędrności i napięcia skóry
  • skuteczne zmniejszenie lokalnego nadmiaru skóry
  • skuteczne leczenie cellulitu
  • rozjaśniania kolorytu skóry
  • poprawia ukrwienie okolicy oka, skuteczny w leceniu suchego oka

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty zabiegowe w postaci wygładzenia i napięcia skóry widoczne są od razu po zabiegu, i stopniowo będzie narastał przez około 6 miesięcy. Tak długi okres zależny jest od produkcji kolagenu, bowiem szacuje się, że przebudowa skóry po zabiegu trwa do kilku miesięcy. W celu uzyskania jak najlepszych efektów rekomendujemy wykonanie serii 4-8 zabiegów co 1 tydzień.

Do podstawowych efektów zabiegu zaliczamy:

  • napina i ujędrnia skórę,
  • usuwa zmarszczki,
  • zwiększa zawartość kolagenu,

Po zabiegu

Zabieg Thermi Smooth należy do bezpiecznych zabiegów, jednym dyskomfortem po zabiegowym może być zaczerwienienie i łagodny obrzęk w okolicy poddanej zabiegowi. Wszelkie nie udogodnienia ustępują w ciągu 2 do 24 godzin po zabiegu.
Po zabiegu można powrócić do codziennej aktywności , lecz należy pamiętać o unikaniu słońca, gorących kąpieli i sauny do momentu ustąpienia zaczerwienia skóry.
Skórę można myć delikatnymi preparatami myjącymi i już po zabiegu można zrobić makijaż.
Skórę należy chronić preparatami z filtrem przeciwsłonecznym SPF 30 lub wyższym jeśli zamierza się przebywać na słońcu, jednak zabieg nie powoduje uwrażliwienia skóry na światło słoneczne.