kobieta

Nowatorskie urządzenie stosowane w dermatologii estetycznej, które skutecznie usuwa przebarwienia skórne oraz likwiduje niechciane tatuaże. Szybka, bezpieczna i skuteczna metoda walki z nabytymi i wrodzonymi zmianami skórnymi!

Harmony XL-Q-Switch – jak usunąć tatuaż?

Urządzenie zastosowane podczas zabiegu usuwa tatuaże w sposób nieinwazyjny – działa w oparciu o laser, światło i ultradźwięki. Cząsteczki tatuażu umiejscowione są w górnej warstwie skóry właściwej, a w głębszych warstwach tkanki może znajdować się śladowa ilość barwnika. Laser Q Switch dzięki emitowaniu ultra krótkiego impulsu, powoduje wchłonięcie go przez barwnik oraz melaninę. Barwnik tatuażu zostaje rozbity na bardzo małe elementy, które zostaną pochłonięte i zniszczone przez organizm – następuje naturalna neutralizacja barwnika. Energia emitowana przez laser jest bardzo wysoka, a zabieg wykonuje się szybko i bezpiecznie.

Do uzyskania całkowitego efektu zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie, każdy kolejny powoduje rozjaśnienie tatuażu, a następnie jego całkowite zniknięcie. Ilość zabiegów określa lekarz na podstawie rodzaju zastosowanego barwnika oraz indywidualnych oczekiwań pacjenta. Istotna jest również głębokość tatuażu i forma jego wykonania. Najlepiej usuwa się tatuaże o kolorach czerwonych, zielonych, żółtych, czarnych i niebieskich – informują specjaliści ze SkinClinic w Warszawie.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu laserem Q Switch, na skórze tworzy się strup. Zaleca się stosować delikatne preparaty myjące i nie naruszać bariery naskórka w celu uniknięcia infekcji. Należy intensywnie nawilżać miejsce, na którym został przeprowadzony zabieg, by strup nie pękł i nie odpadł zbyt wcześnie. Pod żadnym pozorem nie wolno go zdrapywać ze skóry, gdyż może powstać blizna. Odpowiednia pielęgnacja po zabiegu jest niezwykle ważna i należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza w celu uniknięcia poważnych skutków ubocznych.

Czy usuwanie tatuażu laserem jest bezpieczne?

Laser zapewnia długo utrzymujące się efekty. Jest gwarancją szybkiego leczenia bez okresu rekonwalescencji. Zabieg przeprowadza się bez znieczulenia. Istnieje możliwość wykonania go na najbardziej wrażliwych okolicach ciała, takich jak: okolice oczu, uszu, szyi i dekoltu. Nie uszkadza naskórka, gdyż energia z lasera emitowana jest w głąb skóry. Skutecznie likwiduje zmarszczki i kurze łapki. Niweluje zmiany pigmentacyjne i zdecydowanie poprawia ogólną jakość i kondycję skóry.

Zmiany pigmentacyjne i wykwity skórne

Dzięki laserowi możliwe jest całkowite usunięcie zmian pigmentacyjnych skóry, takich jak piegi. Możemy pozbyć się płytkich i głębokich zmian pigmentacyjnych oraz wrodzonych wykwitów skórnych o charakterze plam. Jednocześnie laser zapewnia frakcyjny remodeling skóry. Q Switch usuwa wszelkie przebarwienia widoczne na skórze – np. przebarwienia po trądziku. Stosuję się go również do likwidacji makijażu permanentnego.

Laserowe usuwanie tatuażu możliwe dzięki nowoczesnej technologii – laserem Harmony XL-Q-Switch! Skuteczna i przede wszystkim bezpieczna metoda w usuwaniu różnobarwnych tatuaży oraz makijażu permanentnego. Metoda działa na każdy typ skóry, a odpowiednia pielęgnacja nie powoduje ryzyka powstania blizn i przebarwień.