powieki

Home / Zabieg plastyki powiek, czyli jak odzyskać młode spojrzenie

Zabieg plastyki powiek, czyli jak odzyskać młode spojrzenie

Zabiegi medycyny estetycznej, w tym operacje plastyczne cieszą się nie słabnącą popularnością. Do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się kobiety młode, w średnim wieku i dojrzałe. Do zabiegów cieszących się wśród nich dużą popularnością należy plastyka powiek. Efektem zabiegu jest promienny i zdecydowanie młodszy wygląd. Opadające powieki to problem wielu kobiet i to niezależnie od ich…

Spis treści
  Add a header to begin generating the table of contents

  plastyka_powiek

  Zabiegi medycyny estetycznej, w tym operacje plastyczne cieszą się nie słabnącą popularnością. Do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się kobiety młode, w średnim wieku i dojrzałe. Do zabiegów cieszących się wśród nich dużą popularnością należy plastyka powiek. Efektem zabiegu jest promienny i zdecydowanie młodszy wygląd.

  Opadające powieki to problem wielu kobiet i to niezależnie od ich metryki urodzenia. Najczęściej chirurgiczna korekta powiek jest przeprowadzana u pań, które wchodzą albo już przekroczyły wiek balzakowski. W efekcie wady anatomicznej opadające powieki mogą wystąpić także u znacznie młodszych kobiet.

  Jak wygląda zabieg?

  Plastyka powiek jest zabiegiem, który wymaga od lekarza użycia skalpela. W okolicach górnych i dolnych powiek pacjentki gromadzi się tłuszcz, a skóry jest więcej niż być powinno. Za pomocą skalpela nadmiar tłuszczu i skóry jest usuwany. Zabieg należy do zabiegów inwazyjnych, pacjentki zgłaszające się na plastykę kobiet otrzymują znieczulenie miejscowe. Nie jest wykluczone jego wykonanie także w narkozie, ale taką narkozę podaje się tylko i wyłącznie na życzenie pacjentki. Nie zachodzą bowiem przesłanki, aby narkoza była w tym przypadku konieczna. Operacja chirurgicznej korekty powiek zajmuje mniej więcej sześćdziesiąt minut. Lekarz wykonuje nacięcia w taki sposób, aby skryły się one w załamaniach powiek. Dzięki temu po zakończonym zabiegu nie pozostają widoczne blizny.

  Kto najczęściej wybiera plastykę powiek?

  Blefaroplastyka, która wykonywana jest w klinice SkinClinic (https://skinclinic.pl) najczęściej wykonywana jest u kobiet dojrzałych. W przypadku dojrzałych kobiet skóra powiek jest mniej elastyczna, to u nich najczęściej można zaobserwować obwisłą skórę powiek. Efektem zmian w elastyczności skóry skóra ma tendencję do mocnego marszczenia się, pod oczami pojawiają się worki, kobieta wygląda na ciągle zmęczoną. Takich zmian zachodzących pod wpływem opadającej skóry powiek nie jest w stanie ukryć żaden makijaż. Zmiany w wyglądzie nie nastąpią także po zastosowaniu odżywczych kremów stosowanych do pielęgnacji okolic oczu. Duży problem ze zwisającą skórą mogą mieć pacjentki, które noszą okulary, nawisy skóry przeszkadzają w ich noszeniu. Pacjentami są także osoby młodsze, ich opadające powieki to skutek budowy anatomicznej.

  Opadające powieki możemy, ale nie musimy, odziedziczyć.

  Czy plastyka powiek to zabieg tylko dla kobiet?

  Plastyka powiek jest zabiegiem, który może być wykonany u kobiet i mężczyzn. Osoby zdecydowane na jego wykonanie powinny cieszyć się dobrym stanem zdrowia. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to:

  • nadczynność tarczycy,
  • choroby serca,
  • nadciśnienie,
  • cukrzyca.

  Przeciwwskazaniem do zabiegu są także choroby oczu. Zabiegu nie wykonuje się w trakcie miesiączki. Mniej więcej dziesięć dni przed datą zabiegu nie należy zażywać aspiryny. Aspiryna ma właściwości rozrzedzające krew, stąd zwiększone ryzyko wystąpienia krwotoku. Pacjentom palącym zaleca się ograniczenie liczby wypalanych papierosów.

  Zabieg i co dalej?

  Po zakończeniu zabiegu blefaroplastyki na powieki pacjentów nakleja się niewielkich rozmiarów plasterki. Plasterki te nie ograniczają pola widzenia. Przez kilka kolejnych dni wskazane jest przykładanie chłodnych kompresów. Zmniejszają one ból i opuchliznę. Szwy zdejmowane są zazwyczaj w czwartej dobie od wykonania operacji. Na około siedem dni po operacji należy wziąć urlop. Oczy muszą odpocząć. W tym czasie zabronione jest oglądanie programów telewizyjnych, praca przy komputerze i lektura prasy lub książek. Od zdjęcia szwów do zrobienia makijażu powinno upłynąć dziesięć dni. Po dziesięciu dniach od wykonania zabiegu nie powinno już być śladów po opuchliźnie.

  Więcej informacji na temat blefaroplastyki na stronie SkinClinic.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *