Problem wiotkiej i nieelastycznej skóry dotyka bardzo wiele kobiet, rzadziej mężczyzn, zwłaszcza po 40. roku życia. Jak można sobie z tym radzić? Sposobów jest wiele. Poprzez zmianę nawyków żywieniowych, regularne ćwiczenia aż po stosowanie kosmetyków ujędrniających. Jednak, przy tak zapracowanym trybie życia, nie zawsze można znaleźć czas na wszelkie działania tego typu. Warto wtedy pomyśleć o możliwościach, jakie niesie ze sobą medycyna estetyczna. Innowacyjnym sposobem na poprawę jędrności skóry stał się bardzo popularny zabieg Sculptra. Polega on na ostrzykiwaniu wybranych przez pacjenta okolic kwasem polimlekowym, który jest stosunkowo nieszkodliwy, ponieważ występuje naturalnie w naszym organizmie.

Jak wygląda zabieg?

Polega on na wstrzykiwaniu specjalnego preparatu na bazie wspomnianego wyżej kwasu polimlekowego. Skóra zostaje pobudzona i przystosowana do naturalnej odnowy dzięki zwiększonej produkcji kolagenu, którego zadaniem jest napinać skórę. Specjaliści z kliniki medycyny estetycznej SkinClinic polecają ten zabieg szczególnie na ramiona i kolana, ze względu na widoczne odmłodzenie tych problematycznych okolic, które najczęściej zdradzają postępowe działania procesów starzenia.

Wstrzykiwanie kwasu polimlekowego może odbywać się przy miejscowym znieczuleniu po to, aby zapewnić pacjentowi jak największy komfort podczas zabiegu. Aby wzmocnić działanie kwasu, lekarz może wykonać także pełny masaż ostrzykiwanych okolic.

Efekty kuracji

Do najważniejszych rezultatów po zabiegu Sculptra należy zaliczyć kompleksową odnowę skóry oraz wyraźne polepszenie jej gęstości. Dodatkowo zostaje ona zarówno pobudzona, jak i wygładzona, a jej nawilżenie znacznie się poprawia. Efekty po zabiegu utrzymują się stosunkowo długo, bo nawet do dwóch lat, a więc o wiele dłużej niż w przypadku innych kuracji ujędrniających. Dzięki temu zabiegowi można odzyskać młody wygląd skóry przy jak najmniejszej zewnętrznej ingerencji.

Zalecenia po przeprowadzonej kuracji

Lekarz wykonujący zabieg może zlecić pacjentowi masowanie ostrzykniętego miejsca w celu utrzymania skóry w dobrej formie. Po przekazaniu szczegółowych instrukcji, dotyczących sposobów masowania wrażliwych okolic, pacjent powinien samodzielnie wykonywać masaże w domu – kilka razy dziennie przez co najmniej dwa tygodnie.

Wskazania do zabiegu

Osoby, które zmagają się z różnego rodzaju bruzdami, bliznami oraz zmarszczkami mogą być skierowane na zabieg Sculptra. Kuracja ta jest dedykowana także dla tych, którzy mają problem z utratą gęstości i jędrności skóry, fałdami skórnymi oraz ubytkami w tkance tłuszczowej. Sprawdza się także przy korygowaniu owalu twarzy, obwisłych policzków oraz liftingu okolic szyi. Oprócz tego kobiety po ciąży, których skóra utraciła dawną jędrność i elastyczność mogą bez problemu poddać się kuracji, by ich skóra zyskała pierwotny wygląd.

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres laktacji
  • skłonność do bliznowców
  • cukrzyca
  • choroby nowotworowe
  • choroby autoimmunologiczne
  • zarówno choroby wirusowe, jak i bakteryjne w obrębie twarzy

Więcej informacji o zabiegu można znaleźć na: odmłodzenie skóry.