zafirro

Wraz z wiekiem skóra starzeje się i traci elastyczność. Jest to proces nieodwracalny, który dotyczy każdego z nas, a co gorsza nie można go zatrzymać. Spada poziom kolagenu, przez co skóra traci swą jędrność i gęstość, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Nasze ciało wraz z upływem lat staje się co raz mniej odporne na działanie grawitacji. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna oferująca bezpieczny zabieg, który znacznie spowolni proces starzenia skóry i przywróci jej utraconą młodość i jędrność – zabieg Zaffiro to sposób na młodą skórę i atrakcyjny wygląd.

Czym jest zabieg Zaffiro?

Zaffiro to termolifting, czyli lifting termiczny, który polega na wykorzystaniu promieniowania podczerwieni IR. Dzięki wiązce światła włókna kolagenowe ulegają podgrzaniu, co przywraca ich pierwotny kształt, a skóra staje się napięta i elastyczna. Dodatkowo najnowszym urządzeniem Zaffiro Z300 można wykonać także peeling wodny, który bardzo dobrze nawilża skórę przed zabiegiem. Zabieg Zaffiro przeprowadza się w okolicach ud, kolan, piersi, brzucha i ramion oraz twarzy – miejscach, w których skóra utraciła kolagen, stała się obwisła i mało estetyczna.

Zabieg Zaffiro – jak działa urządzenie?

Urządzenie emituje promienie podczerwone IR, dzięki czemu dociera głęboko do skóry właściwej. Włókna kolagenowe zostają podgrzane i podrażnione, przez co ulegają skurczeniu do pierwotnej długości – zapewniają specjaliści z kliniki SkinClinic w Warszawie. Skóra zostaje ściągnięta i bardziej napięta. Jest to zabieg bezpieczny i szybki, a pacjent nie czuje bólu ani dyskomfortu podczas przeprowadzania zabiegu. Fibroblasty zostają pobudzone do produkcji nowych włókien kolagenowych, co znacznie poprawia gęstość skóry. Tworzenie kolagenu to proces stopniowy i długotrwały, dlatego spektakularny efekt końcowy możemy zaobserwować dopiero po kilku miesiącach od zabiegu.

Zaffiro – jak wygląda zabieg?

Najpierw specjalista przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, by dowiedzieć się o przebytych chorobach, czy innych ewentualnych problemach ze zdrowiem i wyeliminować wszelkie przeciwwskazania. Następnie pacjent jest informowany o zabiegu i jego rezultatach. Lekarz nakłada specjalny żel chłodzący na dany obszar ciała, który ułatwia sprawne operowanie urządzeniem i ochrania naskórek przed poparzeniami. Głowica przyłożona do skóry emituje światło podczerwone. Po zabiegu może wystąpić lekkie zaczerwienienie skóry, które zniknie jeszcze tego samego dnia. Pacjent od razu może wrócić do wykonywania normalnych czynności, a skóra wygląda naturalnie.

Efekty zabiegu Zaffiro

Zaffiro to nieinwazyjny lifting twarzy i ciała. Dzięki zabiegowi Zaffiro można znacznie poprawić stan i kondycję skóry – jest odmłodzona, jędrna i nabiera zdrowego kolorytu. Zmarszczki zostają wygładzone. Możliwa jest także likwidacja bruzd wargowo-nosowych. Zaffiro doskonale likwiduje wszelkie zwiotczenia na ciele i twarzy. Dzięki zabiegowi możemy poprawić nawet kształt i wygląd piersi – uzyskujemy piękny, jędrny biust. Dobrze działa na uda i obwisłą skórę ramion. Paniom, którym skóra brzucha uległa rozciągnięciu po porodzie, również zaleca się zabieg Zaffiro.

Kiedy widać efekty zabiegu Zaffiro i jak długo się utrzymują?

Na efekty zabiegu wpływa wiele czynników jak choćby stan skóry przed zabiegiem i obszar ciała, który zostaje poddany zabiegowi. U niektórych osób lekki efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Natomiast pełny rezultat uzyskuje się dopiero po kilku miesiącach (od 3 – 6 miesięcy) i może utrzymywać się nawet do 2 lat.

Przeciwwskazania do zabiegu Zaffiro

Zabiegowi termoliftingu nie mogą poddać się kobiety w ciąży oraz panie karmiące piersią. Przeprowadzenie zabiegu wykluczają choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, a także rozrusznik serca. Osoby, które przyjmują sterydy lub leki przeciwzapalne lub osoby z nadwagą również nie mogą poddać się zabiegowi Zaffiro.