stopy

W dzisiejszych czasach gładkie ciała powoli przestają być domeną wyłącznie kobiet. Coraz większa grupa mężczyzn decyduje się na depilację z różnych powodów. Przykładowo, jednym z powodów jest uprawianie kolarstwa – mężczyźni golą lub depilują nogi, by w razie upadku włosy nie weszły w ranę. Inni mężczyźni robią to ze względów estetycznych, ponieważ na przykład są wyjątkowo owłosieni w takich miejscach, jak plecy i niekiedy się tego po prostu wstydzą. Bujne owłosienie pod pachami lub na klatce piersiowej także dla niektórych panów może być problemem. Każdy chce czuć się w swoim ciele jak najlepiej, dlatego jeżeli tak nie jest, to warto jest spróbować coś zmienić lub poprawić, żeby podnieść nieco swoje samopoczucie i samoocenę.

Czytaj dalej

radosc

Nadpotliwość będąca przejawem wzmożonej pracy gruczołów potowych, to przypadłość niegroźna dla zdrowia, lecz niezwykle uciążliwa. Potrafi odebrać pewność siebie i radość z życia, będąc przyczyną ciągłego skrępowania i wstydu. Osoby zmagające się z nadmiernym poceniem doskonale zdają sobie sprawę, że właściwa higiena to za mało, by pozbyć się problemu. Jak zatem skutecznie leczyć nadpotliwość i odzyskać komfort życia?

Czytaj dalej

para

W polskim społeczeństwie utarł się pogląd, że mężczyzna korzystający z zabiegów pielęgnacyjnych czy nawet przesadnie o siebie dbający, nie jest wcale męski. Zależność ta nie jest współmierna, bowiem odpowiednio dobrane zabiegi są w stanie ową męskość właśnie wydobyć czy też podkreślić. Jak to możliwe? Na to pytanie doskonale udzieli odpowiedź Klinika SkinClinic w Warszawie, która w swojej ofercie posiada właśnie specjalne zabiegi dla płci męskiej!

Czytaj dalej

chlopak

Bardzo wielu mężczyzn nie wstydzi się już korzystać z usług kosmetyczki – robić manicure, pedicure, oczyszczanie twarzy czy maseczki na twarz. To naturalna kolej rzeczy, ponieważ mężczyźni tak jak i kobiety pragną czuć się atrakcyjni i zadbani. Wielu mężczyzn codziennie używa kremów do twarzy, robi w domu maseczki i używa różnego rodzaju kosmetyków dla mężczyzn. Siłą rzeczy więc także medycyna estetyczna zaczęła odpowiadać na potrzeby mężczyzn takie, jak np. otyłość, łysienie, starzenie się skóry, trądzik czy przebarwienia. Klinika SkinClinic oferuje szereg różnych zabiegów kosmetycznych oraz zabiegów medycyny estetycznej przeznaczonych właśnie dla panów.

Czytaj dalej

kobieta

Nadmierne pocenie się to poważna dolegliwość, która utrudnia normalne funkcjonowanie. Sprawia, że czujesz się niekomfortowo we własnym ciele, a każda czynność lub wydarzenie wpływające na zwiększenie pocenia się, sprawia, że automatycznie go unikasz. Tym samym odcinasz się od wielu rzeczy, które mogłyby przynieść Ci wiele satysfakcji.  W celu eliminacji tej dolegliwości koniecznie musisz poddać się jej leczeniu. Jednym ze sposobów jest leczenie botoksem, które możesz wykonać w Klinice SkinClinic w Warszawie.

Czytaj dalej

pot

Problem nadmiernej potliwości różnych części ciała może bardzo uprzykrzać codzienne życie. Nieestetyczne plamy potu, krople kapiące z czoła bądź pleców to sytuacja niekomfortowa zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Najczęściej wśród części ciała, gdzie występuje problem z potliwością wymienia się pachy, stopy oraz dłonie. Jeżeli antyperspiranty nie działają, trzeba sięgnąć po bardziej radykalne sposoby walki z tym przykrym zjawiskiem.

Pocenie się jest naturalne. Ludzkie ciało pokryte jest bowiem nawet 3 milionami gruczołów, które produkują pot. Odpowiedzialne są one za proces chłodzenia organizmu. Ilość wydzielanego potu jest sprawą indywidualną, jedni pocą się bardziej, inni mniej, czasami dochodzi jednak do zaburzenia pracy gruczołów i to powoduje problem z nadmiernym wytwarzaniem potu. Proces ten mogą potęgować: niewłaściwa dieta, wzmożona aktywność fizyczna, stres, otyłość, a także brak dbałości o codzienną higienę osobistą. Problem z  nadpotliwością najczęściej określa się wtedy, gdy pacjent z powodu jej występowania zaczyna odczuwać sytuację jako dyskomfortową.

Czytaj dalej