Botox – ostrzykiwanie botuliną w Warszawie

Botox stanowi jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej, wykonany pod okiem doświadczonych specjalistów ze SkinClinic w Centrum Warszawy, zapewni Twojej twarzy młodzieńczy i świeży wygląd. Ostrzykiwanie botuliną to skuteczne rozwiązanie na zmarszczki pod oczami, czy opadający kącik ust.

Czym jest botox?

Toksyna botulinowa jest najsilniejszą toksyną biologiczną, która jest wytwarzana przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Wstrzykiwany botoks ma postać oczyszczonej toksyny botulinowej, rozwijającej się w specjalnych warunkach. Toksyna botulinowa, zwana popularnie jadem kiełbasianym, prowadzi do zahamowania uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika, odpowiadającego za przekaz impulsów między nerwami a mięśniami.

Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu synaps nerwowo-mięśniowych. Mięśnie rozluźniają się, przez co zmarszczki stają się wygładzone. Botox stanowi bezpieczną metodę odmładzania twarzy, a toksyczna dawka dla człowieka wynosi od 2,5 tys. do 3 tys. jednostek. Podczas zabiegu podaje się ich zaledwie 20-60 – dawka dopierana jest w zależności od potrzeb pacjenta.

Na czym polega zabieg wstrzykiwania botox-u?

Zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej odbywa się przy użyciu jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Preparat wstrzykiwany jest w kilka miejsc na twarzy. Wstrzykiwanie botoksu trwa około 15-20 minut. Zabieg nie wymaga znieczulenia i jest niemalże bezbolesny. Na życzenie pacjenta można zastosować znieczulenie miejscowe na godzinę przed zabiegiem.

botox

Toksyna botulinowa w SkinClinic – efekty zabiegu

Ostrzykiwanie botuliną prowadzi do całkowitej lub częściowej redukcji zmarszczek, a wyraz twarzy staje się łagodniejszy. Pełne efekty zabiegu można zaobserwować dopiero po 7-10 dniach.

Efekt utrzymuje się około 6 miesięcy. Po tym czasie warto powtórzyć kurację botoxem – każdy kolejny zabieg przedłuża czas wygładzenia zmarszczek i chroni nas przed powstaniem nowych.

Botox w SkinClinic Warszawa Centrum wykonywany jest przed doświadczonych specjalistów, którzy zagwarantują naturalny efekt odmłodzenia skóry, a także spełnią oczekiwania pacjentów.

Przeciwwskazania do stosowania botoksu:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • miejscowe infekcje skórne,
  • choroby przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • stosowanie leków mających wpływ na relaksację mięśni.

Nazwa zabieguCena
1 obszar (kurze/łapki/czoło/lwia bruzda)Od 630zł
2 obszary1260zł
3 obszary1890zł
Nadpotliwość (pachy/ręce/stopy)2100zł
Bruksizm1570-2100zł
Gummy smile (dziąsłowy uśmiech)Od 370zł
Uniesienie czubka nosaOd 370zł
Redukcja „broda czarownicy”Od 370zł