spa

Nie od dziś wiadomo, że nasze samopoczucie ma ogromny wpływ na nasz wygląd oraz na ogólnie pojmowaną jakość życia. Stres, zmęczenie, zabieganie i ciągłe napięcie nie sprzyjają dbaniu o urodę i o komfort psychiczny. Dlatego od czasu do czasu warto zrobić coś tylko dla siebie, decydując się na prawdziwy, niczym nie zakłócony relaks. Chwilę ukojenia bezsprzecznie znajdziesz w salonie SPA.

Kiedy przyda się masaż?

Żyjesz w stresie i czujesz, że wszystko cię boli? Mimowolnie napinasz mięśnie i marzysz o chwili tylko dla siebie? Zabiegi SPA to coś, co stworzono z myślą o tobie: https://skinclinic.pl/category/zabiegi-spa/. Masaże – bez względu na to, czy są jedynie relaksacyjne, czy mają podłoże lecznicze – pomogą ci się odprężyć, poprawią twoje samopoczucie i sprawią, że się wyciszysz, a Twoje ciało zostanie poddane samoregeneracji. Kojące i uspokajające zabiegi na ciało w dzisiejszych, stresujących czasach są polecane każdemu, a jeśli dodatkowo chcesz pozbyć się cellulitu czy ujędrnić skórę, nie ma przyjemniejszego sposobu niż terapia manualna. Jeśli dodatkowo masaż przeprowadzany jest w kameralnej atmosferze, a przeprowadzająca go osoba zadba o odpowiedni nastrój (oświetlenie, muzyka, aromatyczne olejki), z pewnością poczujesz się jak w raju!

Różne rodzaje masażu

Zabiegi SPA z wykorzystaniem technik masażu znacząco się między sobą różnią i przynoszą zróżnicowane rezultaty. Masaż antycellulitowy poprawia krążenie krwi i modeluje ciało, rozbijając skupiska tkanki tłuszczowej, które powodują powstawanie pod skórą nieestetycznych grudek. Masaż bańką chińską również pomaga zwalczać cellulit, a dodatkowo ułatwia pozbycie się ze skóry różnego rodzaju toksyn. Masaż całego ciała z wykorzystaniem aromaterapii to świetny sposób nie tylko na relaks, ale i na optymalne nawilżenie i odżywienie skóry, a masaże rehabilitacyjne pomagają zniwelować ból po przebytych urazach. Możemy zdecydować się na masaż “od stóp do głów” albo skupić się na masowaniu wybranej partii ciała – od tego uzależniona jest cena zabiegu oraz czas jego trwania.

Dla ciała i ducha

W salonach SPA masaże są zwykle przeprowadzane z wykorzystaniem najwyższej klasy kosmetyków: olejków eterycznych, balsamów nawilżających oraz peelingów. Dzięki temu zabiegi SPA nie tylko przynoszą ukojenie zmęczonym mięśniom i zszarganym nerwom, ale także pomagają zadbać o piękno skóry, właściwie ją nawilżając i odżywiając poprzez poprawę krążenia. W czasie masażu uruchomione zostają procesy samonaprawcze organizmu, można więc śmiało powiedzieć, że terapia manualna z wykorzystaniem masażu to dobrodziejstwo zarówno dla naszego ducha, jak i dla ciała.

Masaże – przeciwwskazania

Jak wszystkie zabiegi SPA, tak i masaże mogą być wykonywane w przypadku osób obojga płci, a także w różnym wieku. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do wykonywania masaży, zwłaszcza tych zwalczających cellulit. Zaliczamy do nich między innymi kruche, pękające naczynka i skłonność do wylewów podskórnych, choroby skórne oraz zaburzenia krzepliwości krwi. Kobiety w ciąży również powinny powiadomić o swoim stanie osobę, która przeprowadza zabieg, ponieważ w ich przypadku nie wszystkie techniki masażu mogą być stosowane, np. nie należy masować okolic brzucha.

Marzy Ci się profesjonalny, odprężający masaż? Zapoznaj się z ofertą zabiegów SPA na stronie warszawskiej Kliniki Medycyny Estetycznej SkinClinic.